Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania

Nasza salezjańska szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W sumie odbyły się trzy akcje – kodowanie na j. angielskim, Ozoboty na programowaniu i akcja „Dzień owoców i warzyw” – kody QR. 

Uczniowie klasy 4 pracowali z kodami na lekcji języka angielskiego – ćwiczyli poznane słownictwo – nazwy członków rodziny oraz odmianę czasownika „to be”. Klasy 5 mówiły na temat szkolnych mundurków z kodami qr „w tle” i nie tylko. Zabawy z kodowaniem sprawiły dużo radości.

Na zajęciach programowania dzieci kodowały roboty – ozoboty przy pomocy puzzli oraz specjalnie rysowanych kodów. Akcja „Dzień owoców i warzyw” to konkurs międzyklasowy – odkodowanie kodów QR – nazw owoców i warzyw i odczytanie hasła.

codeweek

tak było...

codeweek8
codeweek5
codeweek4