Jubileusz 25-lecia szkoły salezjańskiej

Jubileusz 25-lecia szkoły salezjańskiej

25 lat minęło jak jeden dzień. 17 listopada Szkoła Sióstr Salezjanek rozpoczęła obchody 25-lecia istnienia i wpisywania się na karty historii Ostrowa Wielkopolskiego. O 10.00 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup Damian Bryl. Następnie wszyscy udali się do Forum Synagoga na część oficjalną i artystyczną. Program stworzyli i animowali nauczyciele, absolwenci i uczniowie szkoły. Była to pewnego rodzaju podróż z księdzem Bosko, który jest twórcą dzieła salezjańskiego i naszym duchowym patronem. Zaprezentowaliśmy różne talenty, jakie w nas drzemią. Po występach przyszedł czas na przemówienia gości i poczęstunek w szkole. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie.
Historia tworzy się każdego dnia, a tworzą ją dyrektorki, każda z nich zostawiła w naszej szkole cząstkę siebie. Tworzą ją nauczyciele i pracownicy oraz przede wszystkim uczniowie i rodzice. Dziękujemy Panu Bogu, że pomaga nam każdego dnia budować codzienną rzeczywistość, twórcom szkoły, siostrom dyrektorkom, pierwszym wychowawcom, pierwszej radzie rodziców, wszystkim rodzicom, którzy przez te lata zapisali się w kartach historii szkoły, nauczycielom, siostrom, pracownikom szkoły obecnym i byłym, paniom wicedyrektorkom i pani sekretarce, które są z nami prawie od początku. Wszystkim i każdemu z osobna ogromne podziękowania za te 25 lat razem.

25-lecie

tak było...

jubileusz-salezjanki5
jubileusz-salezjanki4
jubileusz-salezjanki16