Kadra

Poznajcie naszą Dyrekcję i Nauczycieli.

Spis Nauczycieli

W naszej szkole salezjańskiej, nasi nauczyciele to zespół doświadczonych pedagogów, którzy dzielą się swoją wiedzą i pasją z uczniami. To ludzie o różnorodnych zainteresowaniach i umiejętnościach, którzy nieustannie rozwijają swoje kompetencje.

Nasi nauczyciele to nie tylko specjaliści w swoich dziedzinach, ale również wychowawcy, którzy troszczą się o rozwój osobisty każdego ucznia. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego ucznia, nasi nauczyciele pomagają uczniom odkryć i rozwijać swoje talenty

Wszyscy nasi nauczyciele angażują się w życie szkoły i są aktywnymi członkami społeczności. Wspólnie pracujemy, aby stworzyć otoczenie, w którym nasi uczniowie czują się bezpiecznie i są gotowi na wyzwania.

halapaczr

Dyrektor

s. Renata Hałapacz

kasiaplo2

Wicedyrektor

Katarzyna Młynarczyk-Płonka

glowczakdorota

Wicedyrektor

Dorota Główczak

Administracja

Sekretariat i gabinet lekarski są bardzo ważne w szkole. Ich działanie wspiera pracę szkoły i zapewnia bezpieczeństwo i komfort uczniów i nauczycieli.

iwonam

Maciejewska Iwona

Sekretarka szkolna

Jestem związana ze szkołą prawie od samego początku. Cieszę się, że pracuję wśród dzieci i młodzieży. Drzemie we mnie dusza artysty – lubię tworzyć i zaskakiwać. 

Zdarza mi się prowadzić warsztaty dla dzieci,
chętnie też angażuję się w różne artystyczne akcje.
Moje zainteresowania to teatr, muzyka, taniec, gotowanie, dekorowanie.
 
pielegniarka

Jarosz Aldona

Pielęgniarka szkolna

Jestem w szkolnym gabinecie i pomagam uczniom w sytuacji zagrożenia zdrowia.

Język polski

Nasi nauczyciele języka polskiego to prawdziwi pasjonaci swojego zawodu. Z ogromną troską i zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą na temat gramatyki, ortografii i kultury języka polskiego.

patrycjajakub

Jakubowska Patrycja

Nauczyciel języka polskiego

Uczę języka polskiego, wprowadzam uczniów w fantastyczny świat literatury, wyobraźni, kreatywności i wartości. Uwielbiam górskie wędrówki, interesuję się psychologią relacji międzyludzkich oraz teologią.
 
 
 
 
paulinanag

Nagrodzka Paulina

Nauczyciel języka polskiego

Uczę j. polskiego w klasie maturalnej.

alicjazaw

Zawidzka Alicja

Nauczyciel języka polskiego

Uczę języka polskiego ponad 35 lat, a w naszej szkole pracuję od 2002 roku. Ukończyłam filologię polską oraz studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej w zakresie terapii pedagogicznej, oba kierunki na UAM w Poznaniu. Lubię moją pracę i uczniów. Chcę im pokazywać piękno , budzić wrażliwość i szacunek dla drugiego człowieka i świata. Kocham poezję, film i muzykę.

kasia-urbaniak

Urbaniak Katarzyna

Nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz, wychowawca świetlicy

Jestem nauczycielką dyplomowaną, magistrem filologii polskiej. Brałam udział w wielu kursach, szkoleniach, warsztatach, ukończyłam studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa z biblioterapią i z oligofrenopedagogiki. Jako polonistka i bibliotekarka staram sie zarazić uczniów miłością do języka polskiego i literatury. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy. Poza tym lubię zwiedzać ciekawe miejsca, zabytki, odwiedzać muzea i podziwiać sztukę, którą interesuję się od dziecka.

Matematyka

Przedstawiamy zespół wykwalifikowanych nauczycieli matematyki, którzy angażują się w rozwój intelektualny i emocjonalny naszych uczniów. Nasi nauczyciele matematyki wykorzystują innowacyjne metody nauczania, aby pomóc uczniom zrozumieć złożone zagadnienia matematyczne i rozwijać ich umiejętności analityczne. Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele matematyki motywują ich do zdobywania wiedzy i osiągania sukcesów w tej dziedzinie.

matt

Matyśkiewicz Justyna

Nauczyciel matematyki

Uczę matematyki w szkole podstawowej.

olamierzchala

Mierzchała Aleksandra

Nauczyciel matematyki

W naszej szkole uczę od 2004 r. Na moich lekcjach stawiam na przyjazną atmosferę, która ułatwia matematyczne zmagania. Prywatnie moją pasją są podróże, dalekie i bliskie. Dlatego też często można mnie spotkać na szkolnych wycieczkach.

Religia

Jako szkoła salezjańska kładziemy duży nacisk na wychowanie religijne naszych uczniów, ponieważ jest ono dla nas niezwykle ważne. Przede wszystkim staramy się nauczyć naszych uczniów wartości chrześcijańskich i kształtować ich postawę wobec Boga, drugiego człowieka i świata. Na zajęciach religii uczniowie poznają Pismo Święte, zasady etyki chrześcijańskiej oraz historię Kościoła. Nasi nauczyciele są wykształceni i doświadczeni w nauczaniu religii, a także posiadają wiedzę na temat duchowości salezjańskiej. W naszej szkole salezjańskiej religia nie jest tylko przedmiotem, ale towarzyszy nam w naszym codziennym życiu, integrując naszą społeczność i pomagając nam rozwijać duchowość każdego ucznia.

mariolaoleszczyk

Oleszczyk Mariola

Katechetka

Córka Maryi Wspomożycielki. Jako Siostra Salezjanka kocham pracę z dziećmi i młodzieżą. Moją pasją jest ukazywanie młodym miłosiernej miłości Boga i Maryi do każdego z nich a także kształtowanie ich serc na dobro otrzymane i dzielone. Poprzez lekcje katechezy, modlitwę, rozmowy, zabawę, śpiew, taniec, spotkania i wiele innych różnych momentów wspólnie kroczymy drogą codzienności ku świętości.

angie

Piechocka Angelika

Katechetka

Córka Maryi Wspomożycielki z prawdziwego zdarzenia😉 W szkole uczę religii, a po „godzinach” wszystkie aktywności, które mogą przybliżyć młodych do odkrycia Boga: muzyka, górskie i rowerowe wyprawy, wartościowe filmy i rozmowy. Lekcje prowadzone przeze mnie to przede wszystkim lekcje, w których uczę się słuchania i poznania młodego człowieka, jego punktu widzenia oraz trudności z jakimi musi mierzyć się. Od dziecka jestem „zakochana” nie tylko w Bogu ale w Księdzu Bosko i Jego dziele stąd „niespokojny duch”, który mnie charakteryzuje.

Historia

Prezentujemy zespół wykształconych i pasjonujących nauczycieli historii, którzy angażują się w rozwój intelektualny i społeczny naszych uczniów. Nasi nauczyciele historii wykorzystują interaktywne i angażujące metody nauczania, aby pomóc uczniom zrozumieć ważne wydarzenia i procesy historyczne, a także zainspirować ich do myślenia krytycznego i refleksyjnego. Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele historii pomagają rozwijać zainteresowania uczniów i kształtować ich wrażliwość na kulturę, tradycję i dziedzictwo historyczne.

historia

Kubacka Kinga

Nauczyciel historii i angielskiego

Uczę historii i j. angielskiego, jestem wychowawcą klasy 5c.

historia

Piechocka Justyna

Nauczyciel historii i angielskiego

Jestem nauczycielem angielskiego i hisdtorii oraz wychowawcą 6a.

agazaradna

Zaradna-Frąszczak Agnieszka

Nauczyciel historii i wos

Jestem nauczycielem historii, wos i wychowawca klasy 7c.

Chemia, biologia, geografia i przyroda

Nasi nauczyciele przedmiotów przyrodniczych wykorzystują najnowsze technologie i metody nauczania, aby pomóc uczniom zrozumieć złożone procesy i zjawiska biologiczne i chemiczne oraz zainspirować ich do odkrywania piękna i wartości w świecie przyrody.  Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele zachęcają do aktywnego uczestnictwa w zajęciach laboratoryjnych oraz do pogłębiania swojej wiedzy w tej fascynującej dziedzinie nauki. Motywują do pracy w laboratorium i rozwijania kreatywności w eksperymentowaniu z różnymi substancjami oraz rozwijają umiejętności związane z analizą map, zdobywania informacji oraz interpretacją danych geograficznych.

aniamak

Nowacka-Makowska Anna

Nauczyciel biologii

Nauczyciel biologii, gimnastyki korekcyjnej, pedagog, logopeda, terapeuta TUS, wychowawcą. W szkole od 2000 roku. Kocham pracę z dziećmi i młodzieżą. W mojej pracy najważniejsza jest wartość dziecka, przyjazna atmosfera i wykorzystanie wiedzy biologicznej działań wychowawczych tak aby dziecko osiągnęło umiejętność radzenia sobie w „dzisiejszym świecie ”

magdalenah

Hoppe Magdalena

Nauczyciel chemii, biologii i przyrody

JESTEM nauczycielem chemii i biologii Moje pasje to: życie, powołanie, eksperymentowanie, a przede wszystkim wychowywanie w duchu systemu prewencyjnego ks. Bosko. Stawiam na obecność wychowawczą wśród dzieci i młodzieży wg zasady: ucząc- wychowujemy- a wychowując- ewangelizujemy czyli pomagamy dostrzegać Bożą Obecność w codzienności.

geografia

Szymanek Bogna

Nauczyciel geografii, biologii i przyrody

Jestem nauczycielem przyrody, geografii i edb oraz wychowawca klasy 6b.

Język angielski

Nasi nauczyciele języka angielskiego wykorzystują nowoczesne i angażujące metody nauczania, aby pomóc uczniom w osiągnięciu płynności językowej oraz zainteresować ich kulturą anglojęzyczną. Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele języka angielskiego pomagają rozwijać umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania, a także rozwijają świadomość interkulturową uczniów.

marzenabend

Bendkowska Marzena

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem dyplomowanym języka angielskiego z ponad dwudziestoletnim stażem. W wolnym czasie, którego mam niestety niewiele, bardzo lubię oglądać filmy, czytać książki i słuchać muzyki.

magdadroszcz

Droszcz Magdalena

Nauczyciel języka angielskiego

Jestem nauczycielem języka angielskiego z ponad 20-letnim stażem na różnych poziomach nauczania. W mojej pracy zawodowej staram się wykorzystywać nowoczesne metody nauczania tak, aby nauka języka obcego była dla uczniów łatwa i przyjemna. Moim mottem są słowa ks. Bosko, że „Każdy wyuczony język jest pokonaniem nowej bariery dzielącej nas i miliony naszych braci z innych narodowości i czyni nas gotowymi do czynienia dobra”. Chciałabym więc, aby moi uczniowie wyrośli na dobrych chrześcijan i uczciwych obywateli.

angielski

Kubacka Kinga

Nauczyciel języka angielskiego i historii

Uczę angielskiego i historii oraz jestem wychowawcą klasy 5c.

angielski

Piechocka Justyna

Nauczyciel języka angielskiego i historii

Uczę historii i angielskiego oraz jestem wychowawcą klasy 6a.

zofiaszaf

Szafałowicz Zofia

Nauczyciel języka angielskiego i hiszpańskiego

Jestem nauczycielką języka hiszpańskiego i angielskiego. W mojej pracy dydaktycznej jest dla mnie ważne skuteczne porozumiewanie się językiem obcym i odkrywanie geografii, historii i  osiągnięć z dziedziny sztuki danego kraju. Od 12  lat organizuję wymianę uczniów ze szkołą salezjańską w Hiszpanii, podczas której  nasi uczniowie podnoszą swoje umiejętności  językowe, poszerzają wiedzę z historii, geografii i kultury Hiszpanii.

Moją pasją są wędrówki po szlaku św. Jakuba w Hiszpanii. Co roku przemierzam pieszo te kolejne średniowieczne szlaki do Santiago de Compostella.

Język niemiecki

Prezentujemy nasz zespół kompetentnych i zaangażowanych nauczycieli języka niemieckiego. Nasi nauczyciele języka niemieckiego wykorzystują interaktywne i angażujące metody nauczania, aby pomóc uczniom zdobyć umiejętności językowe oraz zainteresować ich kulturą niemieckojęzyczną. Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele języka niemieckiego rozwijają umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania, a także rozwijają świadomość interkulturową uczniów. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, nasi uczniowie są przygotowani do efektywnego komunikowania się w języku niemieckim oraz są otwarci na różnorodność kulturową i językową.

bogusiajed

Jędrzejak Bogusława

Nauczyciel języka niemieckiego

Uczę niemieckiego i jestem wychowawcą 4a liceum.

sylwiamal

Maleszka Sylwia

Nauczyciel języka niemieckiego, łaciny i doradca zawodowy

Jestem nauczycielem języka łacińskiego i niemieckiego a od niedawna również doradcą zawodowym. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą. Z wielką satysfakcją obserwuję, jak moi wychowankowie rozwijają się i osiągają duże sukcesy. Prywatnie lubię czytać, zwłaszcza kryminały autorstwa Marka Krajewskiego czy Iana Rankina oraz podróżować.

kasiamp2

Młynarczyk-Płonka Katarzyna

Nauczyciel języka niemieckiego, informatyki, wicedyrektor

Jestem nauczycielem od 30 lat. Uczę informatyki i programowania. Jestem otwarta i uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą. Jestem pasjonatem kodowania i robotów. Lubię robić zdjęcia i montować filmy a także klocki lego. 

NIEMIECKi

Sadowska Katarzyna

Nauczyciel języka niemieckiego

Jestem nauczycielem niemieckiego i świetlicy.

monikapru

Tomczak-Prukała Monika

Nauczyciel języka niemieckiego, hiszpańskiego i wychowania do życia w rodzinie

Od ponad 20 lat pracuję w szkole salezjańskiej ucząc języka niemieckiego a od niedawna języka hiszpańskiego w klasach 1-3. Nauka języków obcych jest rzeczą niezwykle ważną. Dzięki znajomości języka obcego otwieramy się na innych ludzi, na ich kulturę i tradycję. Spośród setek języków na świecie jest ten jeden najważniejszy: język Miłości o którym z pasją staram się opowiadać na Wychowaniu do życia w rodzinie.

Język hiszpański

Nasi nauczyciele języka hiszpańskiego wykorzystują interaktywne i angażujące metody nauczania, aby pomóc uczniom zdobyć umiejętności językowe oraz zainteresować ich kulturą hiszpańskojęzyczną. Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele języka hiszpańskiego rozwijają umiejętności słuchania, mówienia, czytania i pisania, a także rozwijają świadomość interkulturową uczniów. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, nasi uczniowie są przygotowani do efektywnego komunikowania się w języku hiszpańskim oraz są otwarci na różnorodność kulturową i językową.

zofiaszaf

Szafałowicz Zofia

Nauczyciel języka angielskiego i hiszpańskiego

Jestem nauczycielką języka hiszpańskiego i angielskiego. W mojej pracy dydaktycznej jest dla mnie ważne skuteczne porozumiewanie się językiem obcym i odkrywanie geografii, historii i  osiągnięć z dziedziny sztuki danego kraju. Od 12  lat organizuję wymianę uczniów ze szkołą salezjańską w Hiszpanii, podczas której  nasi uczniowie podnoszą swoje umiejętności  językowe, poszerzają wiedzę z historii, geografii i kultury Hiszpanii.

Moją pasją są wędrówki po szlaku św. Jakuba w Hiszpanii. Co roku przemierzam pieszo te kolejne średniowieczne szlaki do Santiago de Compostella.

monikapru

Tomczak - Prukała Monika

Nauczyciel języka niemieckiego, hiszpańskiego i wychowania do życia w rodzinie

Od ponad 20 lat pracuję w szkole salezjańskiej ucząc języka niemieckiego a od niedawna języka hiszpańskiego w klasach 1-3. Nauka języków obcych jest rzeczą niezwykle ważną. Dzięki znajomości języka obcego otwieramy się na innych ludzi, na ich kulturę i tradycję. Spośród setek języków na świecie jest ten jeden najważniejszy: język Miłości o którym z pasją staram się opowiadać na Wychowaniu do życia w rodzinie.

Fizyka

Nasi nauczyciele fizyki wykorzystują interaktywne metody nauczania, aby pomóc uczniom zrozumieć podstawy fizyki oraz przygotować ich do bardziej zaawansowanych zagadnień w tej dziedzinie. Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele języka fizyki rozwijają umiejętności myślenia analitycznego i logicznego, a także zdolność do rozwiązywania problemów z zakresu fizyki. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, nasi uczniowie są przygotowani do dalszej nauki w dziedzinie nauk przyrodniczych oraz posiadają solidne podstawy do zrozumienia świata fizycznego.

marzenahoryza

Horyza Marzena

Nauczyciel fizyki i chemii

Obecnie uczę fizyki w szkole podstawowej.

Edukacja wczesnoszkolna

Nasi nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wykorzystują interaktywne i kreatywne metody nauczania, aby pomóc dzieciom rozwijać ich umiejętności językowe, matematyczne i społeczne. Poprzez indywidualne podejście do każdego ucznia, nasi nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej pomagają dzieciom odkryć swój potencjał i rozwijać umiejętności niezbędne do osiągnięcia sukcesu w szkole i w życiu. Dzięki naszemu doświadczeniu i zaangażowaniu, nasi uczniowie w wieku wczesnoszkolnym są przygotowani do dalszej nauki, a także posiadają solidne podstawy do zrozumienia świata i rozwijania swojego potencjału.

elabetka

Betka Elżbieta

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jestem doświadczonym nauczycielem i wychowawcą. Stawiam na samodzielność i kreatywność moich uczniów oraz ich naturalną ciekawość do poznawania otaczającego świata. Uwielbiam rozwijać ich zainteresowania i pasje, wyzwalać działanie i odwagę.  

Interesuję się przyrodą i matematyką zaszczepiając te pasje u dzieci. Lubię sport oraz piesze i rowerowe wędrówki. Obserwującmoich uczniów wiem, że dzieci najefektywniej uczą się przez zabawę i działanie.

lucynabien

Bieńkowska Lucyna

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jestem s. salezjanką. Kocham Jezusa i Wspomożycielkę. Moją pasją jest wyzwalanie w dzieciach radości z poznawania Boga i świata, wychowanie w duchu patriotycznym młodego pokolenia, piszę wiersze dla dzieci, lubię śpiewać i grać na gitarze oraz tańczyć.

igakoszkalo

Koszkało Iga

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Moją wielką pasją jest muzyka i taniec. Jestem także  wychowawcą na obozach sportowych, jak i instruktorem tańca. Z pracą z dziećmi powiązana od kilku lat. Ogromną radość sprawia mi dzielenie się z innymi swoimi zainteresowaniami i pozytywnym podejściem do świata. W pracy z dziećmi stawiam na dobrą atmosferę i możliwości rozwijania swoich talentów.

marta-michalak

Michalak Marta

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, logopeda

Moją pasją są dzieci. Chcę, żeby wyrosły na mądrych ludzi i w tym celu rozbudzam w nich kreatywność, wspieram i zachęcam do samodzielnego myślenia. Moje zajęcia aktywizują dzieci i wywołują pozytywne reakcje. Każde dziecko jest inne, dlatego mam indywidualne podejście, aby właściwie zaspokoić jego potrzeby. W wolnym czasie czytam i biegam.

mariasemcz

Semczyszyn Maria

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Swoją przygodę zawodową z dziećmi i młodzieżą rozpoczęłam jako nauczyciel języka niemieckiego. W kolejnych latach uzupełniłam swoje kwalifikacje zawodowe o edukację wczesnoszkolną i przedszkolną oraz logopedię. W pracy z dziećmi staram się wprowadzać nowe, innowacyjne metody nauczania, aby pobudzić w dzieciach ciekawość świata, kreatywność oraz stymulować ich do samorozwoju. Czas wolny uwielbiam spędzać w ciszy na łonie natury.

Emiliasz

Szyszka Emilia

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i wychowawcą. Uwielbiam pracować z dziećmi. Pomagam im w odkrywaniu swoich zainteresowań, zdolności, pobudzam do działania i kreatywnego myślenia. Wspieram w pokonywaniu własnych słabości, dodaję wiary we własne siły. Cieszę się z osiągnięć oraz sukcesów swoich wychowanków, czerpiąc z nich siły i motywację do dalszej pracy.

Lubię śpiew, muzykę, taniec oraz piesze i rowerowe wędrówki.

Informatyka

Nasi nauczyciele prowadzą zajęcia z różnych dziedzin, takich jak programowanie, projektowanie stron internetowych, tworzenie aplikacji, obsługa systemów operacyjnych i urządzeń mobilnych oraz bezpieczeństwo w sieci. Nasz zespół nauczycieli Informatyki wykorzystuje najnowsze narzędzia i technologie, aby zapewnić naszym uczniom edukację na najwyższym poziomie. Wspieramy naszych uczniów w rozwoju umiejętności niezbędnych do wyboru kariery w branży technologicznej, a także do korzystania z technologii w ich codziennym życiu. Dzięki naszym nauczycielom Informatyki, nasi uczniowie są przygotowani do przyszłości i do wyzwań, jakie stawia przed nimi rozwijający się świat technologii.

gerardcxza

Czaja Gerard

Nauczyciel informatyki

Uczę informatyki.

kasiamp2

Katarzyna Młynarczyk-Płonka

Nauczyciel informatyki, języka niemieckiego, wicedyrektor

Jestem nauczycielem od 30 lat. Uczę informatyki i programowania. Jestem otwarta i uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą. Jestem pasjonatem kodowania i robotów. Lubię robić zdjęcia i montować filmy a także klocki lego. 

Wychowanie fizyczne

W naszej szkole, wychowanie fizyczne ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych uczniów. Nasze zajęcia prowadzone są w nowoczesnych salach gimnastycznych, wyposażonych w niezbędne sprzęty oraz na otwartych terenach sportowych. Nasza kadra nauczycielska składa się z pasjonatów sportu, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie w różnych dziedzinach, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, lekkoatletyka, joga i wiele innych. Naszym celem jest nie tylko zachęcenie uczniów do regularnej aktywności fizycznej, ale także nauczanie ich zasad fair play, współpracy i umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami. Dzięki zajęciom z wychowania fizycznego, nasi uczniowie rozwijają swoje ciało, umysł i ducha, co przekłada się na ich sukcesy zarówno w sporcie, jak i w życiu codziennym.

rafalfabis

Fabiś Rafał

Nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem nauczycielem wf.

beataj

Jędrzejewska Beata

Nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem nauczycielką wychowania fizycznego z ponad 20 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą na różnych poziomach edukacyjnych. Realizuję swoje pasje takie jak koszykówka, taniec, badminton poprzez zabawę i naukę młodych pokoleń.

przemekszy-1

Szymczak Przemysław

Nauczyciel wychowania fizycznego

Uczę wychowania fizycznego.

monikakaz

Kaźmierczak Monika

Nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego od 20 lat. Bardzo cenię swoją pracę, mam świetny kontakt z dziećmi, pomagam uczniom odkrywać ich talenty Na co dzień zarażam wszystkich pozytywną energią i uśmiechem. Moje zainteresowania to jazda na rowerze, zdrowe odżywianie i taniec.

wf

Konstanciak Piotr

Nauczyciel wychowania fizycznego

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego.

Powierza Arkadiusz

Nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej.

Gimnastyka korekcyjna

Dzięki specjalnie opracowanym zestawom ćwiczeń, każdy uczeń będzie mógł skutecznie poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do zdrowego stylu życia i regularnej aktywności fizycznej, co przekłada się na lepsze wyniki w nauce oraz ogólną jakość życia.

Powierza Arkadiusz

Nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej

Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej.

Muzyka, plastyka i technika

Nasza szkoła stawia na rozwijanie u uczniów zdolności manualnych oraz artystycznych, dlatego zajęcia z muzyki, plastyki i techniki są ważnym elementem naszego programu nauczania. W naszych pracowniach muzycznych, plastycznych i technicznych uczniowie uczą się gry na różnych instrumentach, śpiewu, teorii muzyki, a także poznają różne gatunki muzyczne, uczą się różnych technik, takich jak rysunek, malarstwo, wycinanie, klejenie, modelowanie, projektowanie i programowanie. Nasi nauczyciele to pasjonaci sztuki i techniki, którzy pomagają uczniom odkrywać i rozwijać swoje talenty oraz kreatywność. Dzięki zajęciom z muzyki, plastyki i techniki, nasi uczniowie uczą się wyrażać siebie w sposób artystyczny, kształtują swoją wyobraźnię oraz zdobywają umiejętności potrzebne w dzisiejszym świecie, takie jak projektowanie, programowanie czy tworzenie nowych rozwiązań technologicznych.

haniajan

Jankowiak Hanna

Nauczyciel plastyki i techniki

muzyka

Wielebska Agnieszka

Nauczyciel muzyki

Jestem nauczycielem plastyki i techniki.

Uczę muzyki i prowadzę szkolny zespół muzyczny.

Wiedza o społeczeństwie

W trakcie zajęć uczniowie poznają zasady demokracji, prawo i ekonomię, a także historię kultury i cywilizacji. Nasz program nauczania składa się z interesujących tematów, które pobudzą kreatywność i zainteresowanie uczniów. Dzięki naszym zajęciom uczniowie nabędą niezbędną wiedzę i umiejętności do funkcjonowania w społeczeństwie.

agazaradna

Zaradna-Frąszczak Agnieszka

Nauczyciel historii i wos

Uczę historii i wos.

Psycholog szkolny

Psycholog szkolny to ważna postać w szkole salezjańskiej, który pomaga uczniom radzić sobie z problemami emocjonalnymi, społecznymi i akademickimi. Nasz psycholog szkolny pracuje w bliskiej współpracy z nauczycielami i rodzicami, aby zapewnić uczniom wsparcie emocjonalne i kierowanie w kwestiach związanych z nauką i rozwojem osobistym. Poprzez indywidualne sesje i grupowe zajęcia, nasz psycholog szkolny pomaga uczniom rozwijać umiejętności radzenia sobie z trudnościami i stawiania czoła wyzwaniom szkolnym i życiowym.

wiktoriafab

Fabianowska Wiktoria

Psycholog szkolny


Lubię kontakt z drugim człowiekiem a w szczególności z dziećmi i młodymi ludźmi. Lubię słuchać tego, co inni mają do powiedzenia. Od wielu lat spędzam swój wolny czas na spotkaniach z ludźmi, gdzie mogę podzielić się swoim doświadczeniem. Uwielbiam obozy narciarskie, wędrowne, wspólne muzykowanie, oglądanie dobrego filmu i następnie rozmowę na jego temat. Widzę jak wiele mi to daję – lubię się uczyć. Dlatego zostałam psychologiem i pracuję w naszej szkole.

Pedagog szkolny, specjalny i doradca zawodowy

Pedagog szkolny to specjalista zajmujący się problemami wychowawczymi i dydaktycznymi w szkole. W szkole salezjańskiej pedagog szkolny ma za zadanie pomóc uczniom w rozwoju osobistym. Pedagog szkolny współpracuje z nauczycielami, rodzicami i innymi specjalistami, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie uczniom. Pedagog specjalny to nauczyciel, który zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży z różnymi trudnościami w uczeniu się oraz niepełnosprawnościami.  Wspiera uczniów w procesie uczenia się, pomagając w radzeniu sobie z trudnościami.

Doradca zawodowy oprócz prowadzenia zajęć przygotowujących do wyboru drogi kształcenia zajmuje się koordynacją wszelkich działań związanych z ukierunkowaniem uczniów pod kątem wyboru zawodu.

pedagog

Szcześniak Beata

Pedagog, pedagog specjalny

Jestem pedagogiem i pedagogiem specjalnym.

nisobksaaga

Niesobska-Kaźmierczak Agnieszka

Pedagog, pedagog specjalny

Moją pasją jest praca z dziećmi i młodzieżą. Od wielu lat pracuję jako pedagog szkolny ( doradca zawodowy) a obecnie jako pedagog specjalny. Jestem również wychowawcą. Bez wątpienia praca z dziećmi daje wiele satysfakcji i zadowolenia. Cenię sobie ciepłą, serdeczną i rodzinną atmosferę. Radość dzieci jest dla mnie największą nagrodą. W wolnej chwili lubię biwakować, odpoczywać w ciszy – blisko natury.
 
 
sylwiamal

Maleszka Sylwia

Doradca zawodowy, nauczyciel języka niemieckiego i łaciny

Jestem nauczycielem języka łacińskiego i niemieckiego a od niedawna również doradcą zawodowym. Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą. Z wielką satysfakcją obserwuję, jak moi wychowankowie rozwijają się i osiągają duże sukcesy. Prywatnie lubię czytać, zwłaszcza kryminały autorstwa Marka Krajewskiego czy Iana Rankina oraz podróżować.

Bibliotekarz

Pedagog specjalny to nauczyciel, który zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży z różnymi trudnościami w uczeniu się oraz niepełnosprawnościami. W szkole salezjańskiej zatrudniamy doświadczonych pedagogów specjalnych, którzy są przygotowani do pracy z uczniami z różnymi potrzebami edukacyjnymi. Wspierają oni uczniów w procesie uczenia się, pomagając w radzeniu sobie z trudnościami oraz rozwijaniu ich umiejętności i talentów. Pracują również wraz z nauczycielami, rodzicami i specjalistami z zewnątrz, aby zapewnić kompleksową opiekę i wsparcie uczniom potrzebującym specjalnej edukacji.

gosiap

Przybył Małgorzata

Nauczyciel bibliotekarz

Od wielu lat pracuję w bibliotece. Codziennie zapraszam czytelników do krainy pełnej wiedzy i wyobraźni, gdzie mogą schronić się przed zgiełkiem szkolnych korytarzy. Kocham książki i naturę, gdy tylko mogę, wyjeżdżam, by podziwiać piękno stworzenia. Lubię pomagać i również do takiej aktywności zachęcam młodych.

kasia-urbaniak

Urbaniak Katarzyna

Nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz, wychowawca świetlicy

Jestem nauczycielką dyplomowaną, magistrem filologii polskiej. Brałam udział w wielu kursach, szkoleniach, warsztatach, ukończyłam studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa z biblioterapią i z oligofrenopedagogiki. Jako polonistka i bibliotekarka staram sie zarazić uczniów milością do języka polskiego i literatury. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy. Poza tym lubię zwiedzać ciekawe miejsca, zabytki, odwiedzać muzea i podziwiać sztukę, którą interesuję się od dziecka.

Terapia pedagogiczna, logopedia

Terapeuta pedagogiczny to nauczyciel, który zajmuje się edukacją dzieci i młodzieży z różnymi trudnościami w uczeniu się Prowadzi zajęcia korekcyjno – kompensacyjne.  Wspiera uczniów w procesie uczenia się.

Logopeda pracuje z uczniami mającymi trudności z prawidłowym artykułowaniem głosek, wymową.

dorotaglo

Główczak Dorota

Nauczyciel prowadzący zajęcia korekcyjno - kompensacyjne i szachy, wicedyrektor

Jestem wicedyrektorem szkoły, terapeutą pedagogicznym i  nauczycielem nauczania zintegrowanego. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej i zarządzania. Staram się w dzieciach zaszczepić pasję do szachów, które uczą planowania i przewidywania, przezorności, odpowiedzialności za własne decyzje. Prywatnie lubię piesze i rowerowe wędrówki  i książki.  

marta-michalak

Michalak Marta

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, logopeda

Moją pasją są dzieci. Chcę, żeby wyrosły na mądrych ludzi i w tym celu rozbudzam w nich kreatywność, wspieram i zachęcam do samodzielnego myślenia. Moje zajęcia aktywizują dzieci i wywołują pozytywne reakcje. Każde dziecko jest inne, dlatego mam indywidualne podejście, aby właściwie zaspokoić jego potrzeby. W wolnym czasie czytam i biegam.

Świetlica

Świetlica to miejsce, gdzie nasi uczniowie mogą spędzić czas po lekcjach w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze.

Wychowawcy świetlicy to osoby odpowiedzialne za zapewnienie bezpiecznego, atrakcyjnego i przyjaznego miejsca dla uczniów poza lekcjami. Wychowawcy świetlicy zapewniają pomoc w nauce, prowadzą zajęcia pozalekcyjne i kulturalne, a także dbają o rozwój emocjonalny i społeczny uczniów. W ich obowiązkach znajduje się również dbanie o porządek i bezpieczeństwo w świetlicy oraz współpraca z rodzicami i nauczycielami w celu lepszego zrozumienia potrzeb uczniów.

kasia-urbaniak

Urbaniak Katarzyna

Nauczyciel języka polskiego, bibliotekarz, wychowawca świetlicy

Jestem nauczycielką dyplomowaną, magistrem filologii polskiej. Brałam udział w wielu kursach, szkoleniach, warsztatach, ukończyłam studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa z biblioterapią i z oligofrenopedagogiki. Jako polonistka i bibliotekarka staram sie zarazić uczniów miłością do języka polskiego i literatury. W wolnych chwilach czytam książki, oglądam filmy. Poza tym lubię zwiedzać ciekawe miejsca, zabytki, odwiedzać muzea i podziwiać sztukę, którą interesuję się od dziecka.

asialigeska

Ligęska Joanna

Wychowawca świetlicy

Jestem wychowawcą w świetlicy. Dzieci spędzają ze mną czas po zajęciach lekcyjnych. Te chwilę przeznaczamy na odpoczynek, integracje, zabawę, odrabianie zadań domowych oraz rozwijanie swoich pasji.

justynarek

Ręk Justyna

Wychowawca świetlicy

Jestem nauczycielem dyplomowanym z wieloletnim stażem. Praca z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. U swoich wychowanków staram się dostrzegać ich indywidualne potrzeby i zainteresowania. Wspieram ich harmonijny rozwój. Dbam o to, aby dzieci czuły się ważne, bezpieczne i szczęśliwe. Uśmiech dziecka jest dla mnie największą nagrodą.

Poznaj naszą szkołę!

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału i dołączenia do naszej społeczności!