Narodowe Czytanie w 8a

Narodowe Czytanie w 8a

Uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona uczestników Narodowego Czytania. W tym roku lekturą był utwór  Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Ósmoklasiści wysłuchali fragmentu tej powieści – „Legendy o Janie i Cecylii”, następnym etapem była praca z tekstem. Nie zabrakło krzyżówek, zagadek, QR kodów,  z pomocą których uczniowie utrwalali wiedzę min. na temat archaizmów (numa, tarakan, pszczelnik); historii Polski (panowanie króla Zygmunta Augusta) oraz bogacili słownictwo zastanawiając się co to jest „mezalians” i czym się różni „nobilitacja” od „habilitacji”. Dzięki udziałowi w tym wydarzeniu uczniowie mieli okazję zetknąć się z powieścią, która już niedługo będzie ich lekturą w szkole średniej.

Narodowe Czytanie  2023

Tak było...

narczyt3
narczyt4
narczyt2