Rodzice czytają dzieciom

Rodzice czytają dzieciom

W klasie 1A odbyło się niecodzienne spotkanie w ramach akcji ”Rodzice czytają dzieciom”, mającej na celu rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Nasze zaproszenie do czytania, jako pierwszy przyjął tata Marysi, który przeczytał nam fragmenty uwielbianej przez dzieci książki, „Banda czarnej frotte”. Jest ona kontynuacją historii skarpetkowych przygód pani Justyny Bednarek, która po raz trzeci zaprasza nas w niej, w niezwykłą podróż ozdobioną wesołymi ilustracjami Daniela de Latour. W książce szczególnie podkreślane jest jedno przesłanie – że „każda skarpetka potrzebuje swojej pary, a przynajmniej będzie dużo szczęśliwsza, jeżeli odnajdzie swojego kompana w przygodach”. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem śledzili kolejne rozdziały i przygody skarpetek , reagując zaciekawieniem i uśmiechem. Pięknie dziękujemy za miłe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Czytanie jest fajne

1a

tak było...

czytanie1a2
czytanie1a4
czytanie1a3