Śniadanie ma moc

Śniadanie ma moc

W dniach 07-08.11.2023r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami wzięli udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Nie zawsze jednak traktowane jest poważnie, a to przecież najlepszy start w nowy dzień. Wychowawcy objaśnili dzieciom zasady zdrowego odżywiania, zaznaczyli znaczenie śniadania dla zdrowia oraz prawidłowego rozwoju dzieci w wieku szkolnym. Uczniowie zapoznali się z podanymi zasadami. W trakcie zajęć rozwiązywali zagadki, rebusy, różne zadania związane ze zdrowiem, oglądali filmy edukacyjne oraz wykonali piramidę zdrowego żywienia. Z wielkim apetytem przygotowywali zdrowe kanapki, hamburgery, szaszłyki, sałatki itp. Mieli również okazję wspólnie zjeść pełnowartościowe śniadanie na stołówce szkolnej. Celem akcji było promowanie zasad zdrowego odżywiania oraz zwiększenie świadomości uczniów na temat roli śniadania w jadłospisie człowieka .

Dziękujemy Rodzicom uczniów, którzy jak zwykle nie zawiedli i przygotowali dla dzieci szereg produktów, z których mogliśmy przygotowywać zdrowe, pyszne posiłki.

Wychowawcy klas 1-3 wraz z uczniami

śniadanie

tak było...

sniadanie04
sniadanie11
sniadanie09