Szkoła przyjazna mózgowi ucznia

Szkoła przyjazna mózgowi ucznia

Nauczanie przyjazne mózgowi koncentruje się na ciekawości poznawczej uczniów, wykorzystuje silne strony mózgu, łączy wiedzę z emocjami, pozwala uczniom na samodzielne szukanie rozwiązań. Najważniejszymi elementami są niewątpliwie odwołanie się do ciekawości poznawczej uczniów oraz bezpieczna i przyjazna atmosfera. Klasy 5 i 6 przygotowały więc scenki w j. angielskim w restauracji lub w sklepie według własnych scenariuszy z użyciem różnych gadżetów. Jak zawsze pojawiły się elementy humorystyczne. Co najważniejsze, zadanie nie ograniczyło się jedynie do rozwijania sprawności językowych, ale pozwoliło uczniom na nawiązanie bardziej osobistych relacji. Uczniowie klasy 8a również wykorzystywali na lekcji gadżety, ćwicząc i utrwalając nazwy części ciała w j. niemieckim, o czym już pisaliśmy wcześniej. Brawo!

didacto polska

tak było...

angielski-scenki1
angielski-scenki4
angielski-scenki2